Western District Club Show Results

4 years ago by in Events, Results

This weekends results from shows from Bellahouston ABC, Doonhamers ABC and Port Glasgow ABC -

 

Bellahouston ABC Show 27th January 2011

Seoras Benson (Bellahouston)  beat Neil Hanton (Duries) Pts
Aqib Hussain (Bellahouston) beat Jordan McSorley (Duries) Pts
Ryan Collins (Irvine Vineburgh) beat Lee McFarlane (Noble Art) Pts
Furqan Tahir (Bellahouston) v Nathan Blacker (Duries) Exb
Darren McGinn (Cleland Miners) beat Jamie Kerr (Irvine Vineburgh) Pts
Hassan Safi (Bellahouston) v J Healy (Springhill) Exb
C Wright (Springhill) beat Chris Scouller (Duries) Pts
Gary McGuire (Bellahouston) beat Matthew Coyle (Noble Art) Pts
Stephen Rae (Barrhead) beat Derek Robson (Renfrewshire) Pts
B Campbell (Doon Valley) beat Ricky Singh (Bellahouston) Pts

Doonhamers ABC Show 28th Januaru 2011

Matthew Glok (Doonhamers) v Mati Fleszar (Doonhamers) Exb
Connor Ferguson (Cambusnethan) beat Jonlee Joyce Pts
Ahsan Afzal (Renfrewshire) beat Ryan Devine (Cambusnethan) Pts
Liban Elmi (Noble Art) beat Adam Ghaffar (Kilsyth) Pts
Stephen Connell (Northwest) beat Ryan Black (Doonhamers) Pts
Dennis Broadhurst (Doonhamers) beat Declan Hood (West Kilbride) RSC 2nd
Danny Morel (Keir Hardie) beat Hamish Connel (Doonhamers) Pts
Jack Crawford (Renfrewshire) beat Shaun Jackson (West Kilbride) Pts
Mike Atkinson (Renfrewshire) beat Ryan Fairhurst (Bravehearts) Pts
Stephen Durie (Duries) beat Dave Gauld (Doonhamers) DCB

Port Glasgow Show 29th January 2011

R Graham (Port Glasgow) v J Stewart (Larkfield) Exb
J Beveridge (Irvine Vineburgh) beat O Flodin (Sweden) Pts
P Hope (Northwest) beat D Simms (Port Glasgow) Pts
J Oldies (Sweden) beat C Clark (Greenock) RSC 1st
Paul Morrison (Greenock) beat D Nixon (Irvine Vineburgh) Pts
M Adal (Denmark) beat A Meder (Granite City) Pts
S Hartley (Alloa) beat S Forrest (Fauldhouse) Pts
J Miller (Hillpark) beat N McKay (Port Glasgow) Pts
J Doyle (Port Glasgow) beat D Jameson (Blantyre) Pts
G Quigley (Port Glasgow) beat R Forrest (Fauldhouse) Pts
M Aziz (Denmark) beat D Traynor (Granite City) Pts
K Smith (Springhill) beat D Brown (Port Glasgow) Pts

Upcoming Shows

Friday 4th February 2011 Linwood ABC in the Tweddie Hall, Linwood at 2000hrs (PA3 3DE)

Saturday 5th February 2011 Doon Valley ABC in the Dalmellington community centre at 2000hrs (KA6 7SJ)

Friday 11th February 2010 Argo ABC in the Drumchapel & District Sports Centre at 2000hrs (G15 8NS)

Saturday 12th February 2011 Renfrewshire ABC in the Paisley Town Hall 2000hrs (PA1 1JF)

Sunday 13th February 2011 Bravehearts ABC in the New Town Hall, Whithorn at 1400hrs (DG8 8PF)

Friday 18th February 2011 Four Isles ABC in the Tudor Hotel, Aidrie at 2000hrs (ML6 0BA)