2018 BSL Elite & Youth Championships Day 2 Results

2018 BSL Elite & Youth Championships Day 2 Results

Live results from Day 2 of the BSL Elite & Youth Championships

RING 1

Bout 1 – Elite Male 56kg Q/F – Matthew McHale (Lochend) beat David Gunnion (Greenock)

Bout 2 – Elite Male 56kg Q/F – Callum Turnball (Inverness) beat Garry Monkhouse (Greenock) Split

Bout 3 – Elite Male 56kg Q/F – Stephen Boyle (Dennistoun McNair) beat Faraz Ahmed (Rob Roy) Unanimous

Bout 4 – Elite Male 56kg Q/F – Matthew Middleton (Forgewood) beat Arran McGarvie (Doon Valley) RSC1

Bout 5 – Elite Male 60kg Q/F – George Reid (Arbroath) beat Calvin Hughes (North Glasgow) Split

Bout 6 – Elite Male 60kg Q/F – Charlie Doig (St Francis) beat Craig Morgan (Glenrothes) Split

Bout 7 – Elite Male 60kg Q/F – Kieran McMaster (Northwest) beat Andrew Tham (Kilsyth) Unanimous

Bout 8 – Elite Male 60kg Q/F – Dastan Kamil (North Glasgow) beat Fahid Mohammed (O’Neils) RSC1

Bout 9 – Elite Male 64kg Q/F – Regan Glackin (Hayfield) beat Hadyn Hill (D1320) Unanimous

Bout 10 – Elite Male 64kg Q/F – Sean Spence (Lochend) beat Ben Grant (Chirnside) Unanimous

Bout 11 – Elite Male 64kg Q/F – Clay Davidson (Kincorth) beat Martin Kerr (Renfrewshire) Split

Bout 12 – Elite Male 64kg Q/F – Paul Thomas Murphy (O’Neils) beat Ahmed Salah (Clovenstone) RSC1

Bout 13 – Elite Male 69kg Q/F – William McLean (Northwest) beat Ben Munro (Granite City) Unanimous

Bout 14 – Elite Male 69kg Q/F – Sean Eng (Lochend) beat Luca Micheletti (Jacobite) Split

Bout 15 – Elite Male 69kg Q/F – Nicholas Young (Forgewood) beat Martin Nicholson (D-Unit) Split

Bout 16 – Elite Male 69kg Q/F – Tyler Jolly (Bravehearts) beat Aaron Logan (Kincorth) Unanimous

Bout 17 – Elite Male 75kg Q/F – Darren Johnstone (Forgewood) beat William Mowatt (The Barn) Unanimous

Bout 18 – Elite Male 91kg Q/F – Joeli Nakavulevu (D1320) beat David Nelson (Kingdom) Unanimous

Bout 19 – Elite Male 91kg Q/F – Connor Sharp (Alloa) beat Benjamin Fail (Glasgow Phoenix) Split

Bout 20 – Elite Male 91+kg Q/F – Adam Saleta (Livingston) beat James Patterson (Arbroath) RSC3

RING 2

Bout 1 – 2001 Youth Male 56kg S/F – Alexander McDonald (Forgewood) beat James McCool (Kincorth) Split

Bout 2 – 2001 Youth Male 56kg S/F – Nicholas Devlin (O’Neils) beat Aiden Gemmell (Irvine Vineburgh)

 


Comments are closed.